Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mocna Piątka by Dawid Tomala w Katowicach

Autor: w dniu 2023-08-30

To będzie wyjątkowa okazja do uprawiania sportu w towarzystwie mistrza olimpijskiego. Szykuje się ciekawe wydarzenie w stolicy regionu.

Już w najbliższą niedzielę, w samym centrum Katowic, bo na ulicy Dworcowej odbędzie się Mocna Piątka z Dawidem Tomalą.

Mocna Piątka by Dawid Tomala, by dbać o zdrowie

Mocna Piątka by Dawid Tomala powstała, jak mówią organizatorzy, z marzeń i pasji do organizacji imprez sportowych oraz sportu. Inicjatywa Fundacji ToMali Zwycięzcy, która jako organizator eventu ufundował starty najmłodszych w biegu "Mocna 5 by Dawid Tomala JUNIOR", dzięki czemu dzieci do 15 roku życia mogą wystartować bezpłatnie. Pierwszy raz w historii na jednej trasie będą mieli okazję wystartować amatorzy oraz fanatycy sportu wraz z zawodowymi sportowcami.

Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w chodzie będzie zachęcał do aktywnego spędzania czasu:

-Start jest przewidziany dla wszystkich. Ktokolwiek ma ochotę, może się zgłosić – mocnapiatka.pl – tam są wszystkie informacje. Będzie na początku bieg rozgrywany na 5 kilometrów, następnie nordic walking również na dystansie 5 kilometrów i podsumowaniem tego wszystkiego będzie chód zawodowych sportowców na dystansie 5 kilometrów – mówi Dawid Tomala.

Podkreśla, że nie rywalizacja jest w tym wydarzeniu najważniejsza, bo zdecydowanie istotniejszy jest inny cel.

-Mam nadzieję, że dzięki temu, że ktoś tutaj spróbuje, zobaczy, że można miło spędzić czas. Nie chodzi o wzięcie udziału w rywalizacji. Podkreślam to. To przede wszystkim forma spędzenia miło czasu, dodatkowo aktywnie, więc czego można chcieć więcej? – mówi Tomala.

Ci, którzy jeszcze nie skorzystali z okazji do tego, by znaleźć się na liście uczestników, mogą to nadrobić, bo zapisy cały czas trwają.

-Na wydarzenie można zapisać się na stronie internetowej mocnapiatka.pl. Planowaliśmy zamknąć troszeczkę wcześniej, aczkolwiek myślimy, że jeśli pozwoli na to ilość miejsc, będzie można zapisać się jeszcze w dniu wydarzenia – dodaje Aleksandra Mróz

To jedyne takie wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym, promujące zdrowy styl życia, którego celem jest podniesienie w społeczeństwie dbałości o swoje zdrowie, zachęcenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do aktywnego wypoczynku.

Uczestnicy pokonają trasę, która będzie biegła przez ulicę Dworcową, Mieleckiego, Staromiejską oraz Dyrekcyjną.