Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Morawiecki na Śląsku. W Siemianowicach będzie produkowany Rosomak dla Ukrainy

Autor: w dniu 2023-04-01

Premier Mateusz Morawiecki na Śląsku – w trakcie dzisiejszej wizyty w zakładach Rosomak w Siemianowicach Śląskich zapowiedział zamówienie 100 transporterów dla ukraińskiej armii. 

Dzisiaj tutaj z Siemianowic Śląskich mogę powiedzieć, że otrzymujemy kolejne zamówienie, przywożę zamówienie, które wczoraj dostałem od premiera Ukrainy Denysa Szmyhala, na 100 rosomaków, które będą tutaj produkowane – zapowiedział Morawiecki.

Ukraina to dzisiaj jest szaniec wolności – mówi premier.

Jak poinformował premier – zapłata za rosomaki będzie pochodzić z pozyskanych środków z Unii Europejskiej przez Polskę oraz z pieniędzy amerykańskich pozyskanych przez Ukrainę.

Bo przecież nie możemy zapominać o tym, że Ukraina to dzisiaj jest szaniec wolności, dzisiaj Ukraina jest przedmurzem wolnego świata – podkreślił Morawiecki. 

Polityka oszczędzania na armii to polityka oszczędzania na niepodległości. Na wojsko przeznaczamy nawet od 3 do 4 proc. PKB (w zależności od gotowości naszych partnerów do dostarczenia nam sprzętu). To inwestycja w bezpieczną przyszłość dla polskich rodzin – dodał w Siemianowicach Śląskich Mateusz Morawiecki.

Fot. KPRM