Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Najpierw synek, potem tatuś. Obaj wpadli na tej samej ulicy

Autor: w dniu 2022-12-13

Policjanci z cieszyńskiej drogówki w niespełna kilka minut wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Takie sytuacje się zdarzają, nic w tym zaskakującego, ale jeśli najpierw prawo jazdy traci syn, a potem ojciec?

Obaj wpadli na tej samej ulicy, w ciągu godziny.

Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o nietrzeźwym mężczyźnie, który może kierować samochodem zatrzymali do kontroli kierującego skodą. 35-latek nie chciał współpracować z policjantami i poddać się badaniu, pomimo że wyczuwalny był od niego silny zapach alkoholu. W związku odmową badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy została pobrana krew do badań, które wykażą, czy był on pod wpływem środków, które wykluczają możliwość prowadzenia pojazdów.

Chwilę później na tej samej ulicy policjanci zatrzymali kolejną osobę do kontroli. Widząc manewry kierowcy, policjanci postanowili zareagować i skontrolować kierującego.
W trakcie kontroli okazało się, że 63-latek siedzący za kierownicą volkswagena miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Okazało się, że to ojciec zatrzymanego chwilę wcześniej 35-latka. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Cieszyn