Nastolatek rażony prądem. Szpital wydał komunikat
Autor: Andrzej Zazgórnik w dniu 2025-04-22
Wracamy do zdarzenia, do którego doszło na terenie Sosnowca. Nastolatek został porażony prądem i spadł z wysokości. Wezwano wówczas śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach opublikowało najnowszy komunikat.
Zdarzenie miało miejsce – przypomnijmy – 15 kwietnia na ulicy Dworcowej. Policja otrzymała zgłoszenie o 18.30. Szesnastolatek – jak przekazała nam podkom. Katarzyna Cypel-Dąbrowska z sosnowieckiej policji – spadł ze słupa trakcyjnego.
Doszło u niego do zatrzymania krążenia. Był nieprzytomny. Początkowo na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia. Podjęto u niego resuscytację krążeniowo-oddechową. To przyniosło skutek. Zdołano przywrócić funkcje życiowe. Śmigłowiec przetransportował go do szpitala w Katowicach.
Nastolatek rażony prądem i spadł z wysokości. Szpital w Katowicach wydał komunikat
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wydało najnowszy komunikat, w którym przekazano pozytywne wieści.
"Nastoletni pacjent, który tydzień został porażony prądem i spadł z wysokości pięciu metrów, opuścił już oddział intensywnej terapii. Pacjent kontynuuje leczenie w naszym szpitalu" – przekazano w oficjalnym komunikacie.