Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatka kupowała od niego narkotyki. Złapano 22-latka

Autor: w dniu 2023-09-12

Nastolatkowie eksperymentują z różnymi środkami odurzającymi. Nieraz może to zakończyć się tragedią lub pobytem w szpitalu. Coraz częściej udaje się namierzyć osoby, które sprzedają narkotyki młodym, często nieświadomym zagrożenia, młodym ludziom. 

Zażywanie narkotyków skończyło się ostatnio dla dwóch nastolatek z powiatu myszkowskiego pobytem w szpitalu. Okazało się wtedy, że połknęły tabletki sprzedane im przez znajomego. Mężczyznę zdołano wtedy namierzyć i zatrzymać. Podobnych sytuacji, związanych ze sprzedażą narkotyków osobom nieletnim jest więcej. Jeden z przykładów opisuje mikołowska policja.

22-letni mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany przez policjantów 11 września po godzinie 22.00 w rejonie stacji benzynowej na obwodnicy Mikołowa. Tam mężczyzna umówił się 15-latką, której od jakiegoś czasu, co najmniej od czerwca, miał sprzedawać marihuanę.

Kiedy policjanci skonfrontowali się z mężczyzną, ten miał przy sobie, oprócz marihuany, metamfetaminę, a w jego mieszkaniu kryminalni znaleźli kolejne porcje środków odurzających.

Wczoraj 22-latek usłyszał zarzuty posiadania prawie 200 działek narkotyków i sprzedaży jej osobie poniżej 18 roku życia.

Miejscowy sąd uwzględnił też wniosek śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztu. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.