Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatka oszukiwała seniorów „na lekarza”. Straty – przynajmniej 100 tys. złotych

Autor: w dniu 2022-12-02

18-latka zatrzymana przez bielskich kryminalnych jest podejrzana o udział w oszustwie metodą "na lekarza". Starsze osoby, które uwierzyły, że ich bliscy są poważnie chorzy, straciły ponad 100 tysięcy złotych oraz kosztowności.

Nastolatka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie!

"Pani doktor" dzwoniła do seniorów informując o potrzebie pilnego zakupu nierefundowanego leku na covid dla rzekomo poważnie chorego członka rodziny.

Pokrzywdzeni przekazali oszustce swoje oszczędności oraz kosztowności.

Policjanci wpadli na trop oszustki. Okazała się nią 18-letnia mieszkanka Poznania! Po zatrzymaniu trafiła do policyjnego aresztu, z którego szybko nie wyjdzie. Na wniosek śledczych i prokuratury bielski sąd zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci przekazują, że być może poszkodowanych jest znacznie więcej. Podejrzana nie działała sama. Pomagała jej co najmniej jedna osoba.

Niestety, mimo wielu informacji medialnych, wciąż dochodzi do oszustw różnymi metodami -"na wnuczka", "na policjanta", czy, jak w ostatnich miesiącach, "na lekarza". Przypominamy więc o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj nikomu, kto telefonicznie podaje się za krewnych lub przyjaciół.
  • Zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się samemu z taką osobą.
  • Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
  • Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że może to być oszustwo, koniecznie powiadom Policję (numer 112).

Źródło: Policja Bielsko-Biała