Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatki poszkodowane przez lód spadający z dachu

Autor: w dniu 2022-12-22

Lód spadający z dachów jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Przekonały się o tym dwie nastolatki.

Niebezpieczne zdarzenie w Bielsku-Białej. Jedna z nastolatek poszkodowanych przez spadający z dachu lód trafiła do szpitala z raną ciętą głowy.

Lód spadający z dachu jest niebezpieczny

Do opisywanego zdarzenia doszło, jak opisuje portal bielsko.info, dziś około godziny 9.00 przy ulicy Wyspiańskiego w Bielsku-Białej, gdzie znajduje się Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych. Dwie dziewczyny w wieku 14 i 18 lat wchodziły do budynku wejściem wyłączonym z użytkowania z uwagi na lodowe nawisy.

Właśnie wtedy lodowe odłamki zleciały na ziemię. Młodsza z nastolatek z raną ciętą głowy została przewieziona karetką do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Druga, starsza, trafiła na obserwację do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, jednak nie miała widocznych obrażeń ciała. Strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej przystąpili do usuwania pozostałej części lodu z dachu.

To kolejne zdarzenie, w którym spadający, zmrożony śnieg doprowadził do groźnej sytuacji. Wczoraj bryła lodu spadła na mężczyznę i kilkumiesięczne dziecko, które doznało poważnych obrażeń.

Źródło: bielsko.info

Fot. KM PSP Bielsko-Biała