Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastoletni złodziej okradł rówieśnika

Autor: w dniu 2023-05-05

Nastoletni złodziej połasił się na nieswoją własność. Jak już miał łup w garści, zaczął uciekać, jednak niedługo cieszył się zdobyczą. 

14-latek okradł swojego rówieśnika. Natknął się jednak na strażnika miejskiego, który przeszkodził mu w ucieczce. Teraz młody złodziej stanie przed sądem.

Nastoletni złodziej już wcześniej zadzierał z prawem

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na ulicy Kapitana Aleksandra Kunickiego w Bielsku-Białej. Nieletni podbiegł do idącego 14-latka. Wyrwał z jego rąk telefon komórkowy i rzucił się do ucieczki. Uciekającego rabusia zauważył będący w pobliżu strażnik miejski, który ujął złodzieja i przekazał go w ręce mundurowych z bielskiej "jedynki". Sprawca trafił na komisariat, skąd następnie został przekazany pod opiekę rodziców. Okazało się, że nieletni ma na swoim koncie jeszcze kilka podobnych czynów. Za tzw. kradzież zuchwałą, której się dopuścił, odpowie przed Sądem Rodzinnym, który może między innymi udzielić mu upomnienia, wyznaczyć nadzór kuratora, a w ostateczności orzec o umieszczeniu w zakładzie wychowawczym lub poprawczym.