Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie były obojętne. Nastolatki wzorem do naśladowania

Autor: w dniu 2024-06-01

Przykład wzorowej postawy i bezinteresownej pomocy dały dziewczyny w wieku 11 i 13 lat. Mieszkanki Jastrzębia-Zdroju widząc mężczyznę leżącegow kałuży krwi, nie były obojętne i zadzwoniły pod numer alarmowy. 

Dwie dziewczynki, 25 maja 2024 roku o godzinie 16:00 idąc aleją Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju, zauważyły leżącego w kałuży krwi mężczyznę.

Jastrzębianin przewrócił się na chodniku i uderzył głową o ziemię. Bez chwili wahania zapytały, czy nie potrzebuje pomocy i zadzwoniły na numer alarmowy. Pierwsi na miejsce przybyli mundurowi, którzy udzieli poszkodowanemu pierwszej pomocy.

– Na szczęście los mężczyzny nie był obojętny dziewczynkom, dzięki ich reakcji trafił on pod odpowiednią opiekę. Reakcja jastrzębianek jest przykładem wzorowej postawy obywatelskiej. Mimo młodego wieku nie pozostały obojętne na los drugiego człowieka, tylko odpowiedzialnie pomogły mu i powiadomiły służby – informuje st. asp. Halina Semik z jastrzębskiej policji.

Bohaterkami okazały się 11-letnia Nikola Stanek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju oraz 13-letnia Marta Dudek – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju.

– Gratulujemy Nikoli i Marcie odwagi, chęci niesienia pomocy, jednym słowem postawy godnej naśladowania. Szczególnie gdy zwrócimy uwagę na fakt, że w pobliżu, gdzie leżał mężczyzna potrzebujący pomocy, przechodziły osoby dorosłe, jednak one nie zareagowały – dodaje Semik.