Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje Ken Block. Był gwiazdą motorsportu. Miał 55 lat

Autor: w dniu 2023-01-03

Znany kierowca rajdowy – Ken Block – nie żyje. Pożegnali go w mediach społecznościowych przedstawiciele Hoonigan Racing Division.

Sportowiec rozpoczął swoją karierę w 2005 roku i już wówczas odnosił pierwsze sukcesy. Zdobył tytuł debiutanta roku Rally America Championship, następnie wziął udział w 25 rundach WRC (World Rally Championship). Założył też swój własny zespół – Hoonian Racing Division, a największą popularność przyniosła mu seria filmów Gymkhana, w których uwagę zwracały widowiskowe sceny pościgów i popisów kaskaderskich. Brał udział też w produkcji Top Gear.

Ken Block zginął w wypadku

Znany kierowca stracił życie w wypadku, do którego doszło 2 stycznia. Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o godzinie 14.00. Wynikało z niego, że w rejonie Mill Hollow w stanie Utah doszło do incydentu z udziałem skutera śnieżnego, którego kierowcą był właśnie Block.

-Amerykanin jechał skuterem śnieżnym po stromym zboczu. Pojazd nagle został podbity i po wylądowaniu spadł na kierowcę. Lekarz przybyły na miejsce wypadku stwierdził zgon Blocka. Przyczyną śmierci były obrażenia odniesione w wyniku przygniecenia przez pojazd – podano w komunikacie.

 Block miał 55 lat, osierocił trójkę dzieci.