Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje papież – zmarł Benedykt XVI

Autor: w dniu 2022-12-31

Emerytowany papież Benedykt XVI, nie żyje. Miał 95 lat. Informację potwierdził dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Kard. Joseph Ratzinger, który przyjął imię Benedykta XVI w dniu wyboru – zmarł dziś rano.

Od kilku dni napływały złe informacje o stanie zdrowia papieża emeryta. Benedykt XVI przeszedł na emeryturę w roku 2013.

Bruni przekazał, że Benedykt XVI zmarł o godzinie 9.34. Jak przekazał – ciało emerytowanego papieża zostanie wystawione w Bazylice Świętego Piotra, aby "wierni mogli go pożegnać".

Emerytowany papież miał prawdopodobnie problemy z oddychaniem, które nasiliły się przed Bożym Narodzeniem – informowała włoska agencja Ansa. Amerykańska gazeta katolicka "National Catholic Register" przekazywała, powołując się na źródło w Watykanie, że Benedykt XVI mógł cierpieć na niewydolność nerek.

W najbliższych godzinach Biuro Prasowe Watykanu przekaże wiadomość o obrzędach pogrzebowych.

Benedykt XVI na biskupa Rzymu został wybrany 19 kwietnia 2005 r. W czasie swego pontyfikatu odbył 24 podróże zagraniczne, odwiedził 24 państwa, przewodniczył 11 kanonizacjom i upoważnił innych kardynałów do przeprowadzenia 116 beatyfikacji.

Źródło: Vatican News