Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje Radosław Ostałkiewicz – wójt gminy Jaworze

Autor: w dniu 2023-05-09

Wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz zginął podczas pobytu na Sardynii. Informację tę potwierdziło Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. 

Nie żyje 44-letni wójt Jaworza – miejscowości w powiecie bielskim. Radosław Ostałkiewicz, urodzony 8 marca 1979 roku, wypadł z okna czwartego piętra hotelu Due Colonne na Sardynii we Włoszech, ponosząc śmierć na miejscu. Informację potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową konsulat honorowy w Cagliari. Do informacji odniosło się także Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Z pierwszych informacji wynika, że był to tragiczny wypadek. Doszło do niego minionej nocy.

Składający wizytę z polską delegacją burmistrz Jaworza siedział na parapecie i w pewnej chwili stracił równowagę. Radoslaw Ostałkiewicz był burmistrzem Jaworza od 2014 roku.

Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Samorządowiec przebywał służbowo na wyjeździe studyjnym ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska na Sardynii. Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, pracownikami Urzędu Gminy w Jaworzu oraz mieszkańcami gminy – napisali w kondolencjach zamieszczonych na stronie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej Andrzej Płonka, starosta bielski i Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu.

Wśród osób składających kondolencje znaleźli się także Janusz Pierzyna – wójt Jasienicy czy Grzegorz Puda – Minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Fot. Powiat Bielski