Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje skarbnik Miasta Zabrze

Autor: w dniu 2024-02-19

Do tragicznego zajścia doszło podczas zorganizowanej dziś sesji Rady Miasta Zabrze. Nie żyje skarbnik Miasta Piotr Barczyk. 

Tragiczne zajście miało miejsce podczas zwołanej dziś, 19 lutego, sesji Rady Miasta Zabrze. W jej trakcie zasłabł skarbnik Piotr Barczyk. Mimo podjętej reanimacji nie zdołano uratować jego życia.

– Nadal nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Nie żyje Piotr Barczyk, skarbnik miasta Zabrze. Doznał zatrzymania akcji serca podczas sesji Rady Miasta. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi – napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Portal internetowy wzabrzu.info podaje, że mężczyzna zasłabł w korytarzu zabrzańskiego magistratu, gdy wiceprezydent Krzysztof Lewandowski wygłaszał sprawozdanie. Radni wybiegli na korytarz, by nieść pomoc skarbnikowi Barczykowi, jednak działania te nie przyniosły spodziewanego rezultatu.

W związku z tym, do czego doszło, informuje Dziennik Zachodni, obrady sesji rady miasta przeniesiono na wtorek, 20 lutego.