Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Niedziela w Pałacu” to nowy cykl w Centrum Kultury Śląskiej

Autor: w dniu 2023-09-27

Centrum Kultury Śląskiej, mające siedzibę w pięknym pałacu w Nakle Śląskim, proponuje odwiedzającym nowy cykl wydarzeń pod nazwą "Niedziela w Pałacu". Radio Piekary jest jego patronem medialnym.

Dla miłośników dobrej muzyki, literatury i teatru – Centrum Kultury Śląskiej stworzyło nową ofertę kulturalną "Niedziela w Pałacu".
W wybrane niedziele o godz. 17.15 organizowane będą koncerty, spotkania autorskie, wystawy, promocje książek, pokazy teatralne i filmowe. To będzie oferta cykliczna, wielopokoleniowa skierowana do całych rodzin.

Dodatkową zachętą ma być Pałacowa kawiarenka, która w niedzielne popołudnia będzie serwowała kawę i wyborne słodkości.

Cykl startuje 1 października o godz. 17.15 spotkaniem z Gabrielą Kańtor

Gabriela Kańtor to niezwykła śląska pisarka, która zaprasza czytelnika do samego środka przedstawianych wydarzeń; gdzie wszystkiego można dotknąć, przytulić, dostrzec, poczuć zapachy i smaki, ale przede wszystkim ujrzeć przeszłość w nowej odsłonie. Pisarka w sposób piękny i odkrywczy, ukazuje losy różnych postaci wpisanych na stałe w pejzaż Śląska.

Gabriela Kańtor jest autorką m.in. takich książek jak: Koronki z płatków śniegu, Tańcząc na czubkach palców, Ławeczka księżnej Daisy, Śląski Kopciuszek, Pani na Kopicach.

Więcej na stronie internetowej: https://cekus.pl/kalendarium-wydarze%C5%84/kobiety-w-literaturze-gabrieli-kantor-spotkanie-autorskie/

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1765765433876165/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

 

Kolejne wydarzenie z tego cyklu odbędzie się w niedzielę 22 października o godz. 17.15

Tym razem będzie to koncert najpiękniejszych arii i duetów z oper i operetek w wykonaniu znakomitej sopranistki Gabrieli Silvy i jej muzycznych przyjaciół oraz adeptów sztuki wokalnej – rozśpiewanych studentów sopranistki.

Fot: https://cekus.pl/