Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalne automaty zabezpieczone przez policję i KAS

Autor: w dniu 2024-01-16

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty, które zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali w Jastrzębiu-Zdroju mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt, znajdując w nim 5 automatów, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy uczestniczyli w czynnościach, zabezpieczyli nielegalne urządzenia oraz pieniądze. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier.

Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Ponadto u jednego z graczy przebywających w lokalu mundurowi ujawnili środki narkotyczne, za co został zatrzymany i odpowie przed sądem.

Służby przypominają, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Stanowią one, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.