Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalne wyścigi nie doszły do skutku. Kierowców odwiedziła policja

Autor: w dniu 2023-07-04

Miłośnicy motoryzacji, a w szczególności samochodów stuningowanych, zebrali się w Poczesnej. Na miejsce przybyła policja i… posypały się mandaty. 

W sobotni wieczór na jednym z parkingów przy centrum handlowym w Poczesnej, zgromadziło się ponad 400 pojazdów i przeszło tysiąc uczestników. Miało to być rozpoczęcie sezonu, połączone, jak informuje policja, z nielegalnym wyścigami.

Nielegalne wyścigi pod okiem policji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy, wspierani mundurowymi z innych jednostek, przeprowadzili podczas wydarzenia szczegółowe kontrole. Wpadło wówczas dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy stracili swoje prawa jazdy. 10 innym zatrzymano dowody rejestracyjne, a ich auta wycofano z ruchu.

Kilkadziesiąt mandatów

Policja wręczyła uczestnikom zlotu 72 mandaty karne. Ci, którzy dopuścili się wykroczeń drogowych będą musieli zapłacić łącznie ponad 24 tysięcy złotych. Rekordzista otrzymał mandat karny w wysokości 5 tysięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policja podkreśla, że przeprowadzone kontrole były ważne i potrzebne, aby nie doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa na drodze.

"Pomimo licznych akcji skierowanych na poprawę bezpieczeństwa, nadal nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że brawura i nadmierna prędkość, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych" – podkreślają mundurowi.