Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalni imigranci zatrzymani na Śląsku

Autor: w dniu 2023-08-11

Kolejni imigranci zatrzymani na Śląsku. Wspólne działania żywieckich policjantów oraz funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania 25 imigrantów z Syrii. Kobiety, mężczyźni i dzieci przekroczyli nielegalnie granicę samochodem dostawczym. Nie posiadali oni odpowiednich dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy RP.

Wczoraj około godziny 7.30 dyżurny żywieckiej komendy został poinformowany, że na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Zwardoniu stoi pojazd dostawczy, z którego wybiegły do lasu osoby. Po wykonaniu czynności ustalono, że z busa wybiegło 25 osób, prawdopodobnie nielegalnych imigrantów, którzy pobiegli do lasu. O sytuacji powiadomiono funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej – czytamy na stronie internetowej śląskiej policji.

Policjanci odnaleźli w lesie 25 osób, które okazały się obywatelami Syrii. Żadna z nich nie posiadała przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP. W związku z tym, że osoby przebywały na terenie naszego kraju nielegalnie, zostały one zatrzymane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Źródło: Śląska Policja

Foto: Śląska Straż Graniczna