Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nieodpowiedzialna opiekunka z problemami

Autor: w dniu 2024-02-23

Osoby, które mają kogoś pod opieką, powinny być szczególnie wyczulone na to, by dbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Brak rozwagi i alkohol na pewno nie pomagają w odpowiedzialnej realizacji zadań. Zapomniała o tym pewna kobieta.

Seniorzy – o czym niejednokrotnie można przekonać się, czytając choćby policyjne doniesienia dotyczące poszukiwań – wymagają wzmożonej uwagi. Kompletnie zapomniała o tym osoba, która podjęła się opieki nad 93-letnią podopieczną. Czego się dopuściła?

Nieodpowiedzialna opiekunka z problemami

Dzielnicowi z mysłowickiej komendy  zostali wezwani w środę przez kobietę, która miała pod opieką 93-letnią kobietę. Poinformowała, że ta nie otwiera jej drzwi i jej życie może być zagrożone. Seniorka na szczęście otworzyła drzwi interweniującym policjantom i strażakom, jednak uwagę stróżów prawa przykuło zachowanie opiekunki.

Osoba reprezentująca instytucję świadczącą pomoc wezwała służby do mieszkania swojej 93-letniej podopiecznej, która nie otwierała jej drzwi. Na miejsce skierowani zostali dzielnicowi dzielnicy Stare Miasto i Rymera oraz strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

Na szczęście seniorka sama otworzyła drzwi interweniującym mundurowym, a jej życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Stróże prawa zwrócili jednak uwagę na dziwne zachowanie zgłaszającej, od której wyczuli alkohol. Jak się okazało, 60-latka podjęła czynności zawodowe, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzielnicowi sporządzili wobec niej dokumentację do wniosku o ukaranie przez sąd.

Na miejsce przybył również pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zapewnił odpowiednią opiekę 93-letniej mieszkance Mysłowic.