Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Wolnej Jeździe Motocyklem

Autor: w dniu 2023-05-22

Powalczą o tytuł najwolniejszego rajdera w Polsce. Wszystko w ramach Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Wolnej Jeździe Motocyklem. 

Chcą promować bezpieczeństwo wśród motocyklistów oraz właściwą technikę prowadzenia jednośladów. Tymczasem powolna i bezpieczna jazda, jak podkreślają organizatorzy, nie jest łatwa.

– Jeździć szybko potrafi, każdy a wolno tylko ci, którzy potrafią. Chcieliśmy też wrócić troszkę do korzeni nauki jazdy tak zwanych manewrów parkingowych. Chcieliśmy do takich prawdziwych korzeni techniki jazdy motocyklem wrócić – mówi Rafał Bryła, organizator wydarzenia.

Rywalizacja prowadzona będzie na torze o długości około 21 metrów, a zwycięzcą będzie ten, kto dojedzie na metę jako ostatni. Jakie dokładnie zadanie czeka na uczestników wydarzenia?

-Przejazd polega na tym, żeby pokonać go jak najwolniej, a zarazem nie wyjechać za linie ani się nie podeprzeć i wygrywa ten, który nie skusi i nie wyjedzie za linie – dodaje Bryła. – Chcemy zrobić z tego taką po prostu zabawę i zwrócenie uwagi na tą techniczną i bezpieczną jazdę, bo to jeżdżenie szybko może i sprawia przyjemność, ale jest niebezpieczne. Panowanie nad motocyklem jest na pewno łatwiejsze, jak on jedzie szybciej, więc każdy, kto coś tam jeździ, boi się tej masy jak on tak sobie jeździ 20/30 na godzinę. Ale jeżeli my mamy jeździć 2-3 km/h no to wtedy zaczyna się zabawa – kwituje.

Wydarzenie odbędzie się 28 maja w Arenie Zabrze. Oficjalne otwarcie o godzinie 10.00. Ze szczegółami wydarzenia można zapoznać się w mediach społecznościowych.

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną na adres e-mail kontakt@smiercioodporni.pl. Wiadomość powinno się  tytułować: "JAZDA WOLNA – ZAPIS". W treści należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz numer telefonu kontaktowego.