Niespokojne popołudnie w Chorzowie. Cztery osoby poszkodowane
Autor: Andrzej Zazgórnik w dniu 2025-12-02
Niespokojne popołudnie w Chorzowie. W mieszkaniu jednego z budynków wielorodzinnych ulatniał się tlenek węgla. Wiadomo, że poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.
Interwencja służb miała miejsce w poniedziałek, 1 grudnia około 16.30 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Rajnholda Domina w Chorzowie. Lokator jednego z mieszkań uskarżał się na zawroty głowy. Okazało się, że tlenek węgla ulatniał się nie tylko w łazience, ale wyczuwalny był też w innych pomieszczeniach.
Kiedy na miejscu pojawiły się służby, dokonano pomiaru tlenku węgla. Dokonano też odpowiednich pomiarów zawartości karboksyhemoglobiny w organizmach lokatorów. Poszkodowane zostały – jak przekazał nam mł. kpt. Michał Adamek z chorzowskiej straży pożarnej – dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat.Trafiły do szpitala.
Pomieszczenia przewietrzono. O godz. 18:21 zakończono czynności na miejscu zdarzenia.