Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Niesprzyjająca pogoda i interwencje służb. Ile odnotowano ich w regionie?

Autor: w dniu 2024-01-26

Opady deszczu i silny, porywisty wiatr sprawiły, że służby musiały wielokrotnie wyjeżdżać w związku z interwencjami na terenie województwa śląskiego. Najwięcej wyjazdów związanych było ze skutkami silnych podmuchów, które niejednokrotnie skutkowały uszkodzeniem dachów budynków.

Pracowite ostatnie godziny dla służb, które interweniują w związku z dynamiczną pogodą. Gdzie strażacy mają najwięcej pracy? Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach podaje, że od 25 stycznia (7.30) do 26 stycznia 7.00) Państwowa Straż Pożarna odnotowała 156 interwencji związanych z wydanymi ostrzeżeniami meteorologicznymi. Najwięcej razy, 114, podejmowano działania związane z silnym wiatrem, 20-krotnie wyjeżdżano do podtopień.

-W związku z silnymi wiatrami i opadami na terenie województwa śląskiego straż pożarna odnotowała od wczoraj około 160 interwencji związanych przede wszystkim z usuwaniem powalonych drzew i połamanych konarów. W wyniku silnego wiatru zostało uszkodzonych 7 dachów na budynkach mieszkalnych. Najwięcej interwencji straż pożarna odnotowała w Katowicach i powiecie gliwickim – doprecyzowuje Aneta Gołębiowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Pogoda ciągle niestabilna, zatem interwencji może być jeszcze więcej w najbliższym czasie.