Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nietypowa sesja zdjęciowa w kopalni. Fotografie trafiły do sieci

Autor: w dniu 2023-11-03

O tej sesji fotograficznej mówi cała Polska. Chodzi o rozbierane zdjęcia zrobione na terenie kopalni Bogdanka na Lubelszczyźnie. Kopalnia odniosła się do zaistniałej sytuacji.

Skandal w kopalni Bogdanka na Lubelszczyźnie. Pod ziemią zorganizowana została rozbierana sesja fotograficzna z udziałem kilku modelek. Sprawa nabrała rozgłosu po wpisie na Facebooku Marty Wcisło, posłanki Koalicji Obywatelskiej z Lublina.

Spółka Akcyjna Lubelski Węgiel Bogdanka w opublikowanym komunikacie tłumaczy,że nie została poinformowana o kontrowersyjnym charakterze tej sesji zdjęciowej. Zapewnia,że nie tworzy i nie będzie tworzyć lub promować kalendarzy zawierających nagie zdjęcia kobiet. Jednocześnie informuje, że wniosek jednej ze śląskich firm o zgodę na fotografowanie dotyczył tu cytat -"zdjęć górniczych ciągników BIZON w warunkach dołowych". Mowa jest także o konsekwencjach dla tych, którzy nie dopilnowali przepisów w zakresie BHP:

W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych fotografii modelek z sesji zdjęciowej wykonanych przez i na zlecenie ATUT Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie na terenie naszej Spółki informujemy, że Lubelski Węgiel Bogdanka nie został poinformowany o kontrowersyjnym charakterze tej sesji zdjęciowej.

LW Bogdanka nie tworzy i nie będzie tworzyć lub promować kalendarzy zawierających nagie zdjęcia kobiet.

Wyżej wspomniana sesja została wykonana w weekend, tj. w czasie, gdy ruchem w kopalni nadzoruje podmiot trzeci. Tego dnia prace górnicze kontrolowane były przez Korporację Gwarecką S.A. w związku z zawartą z tą spółką umową. LW Bogdanka nie miała więc wiedzy o rodzaju wykonywanych zdjęć, tym bardziej, że zgłoszony wniosek o zgodę na fotografowanie dotyczył zdjęć górniczych "ciągników BIZON w warunkach dołowych". Zważywszy na możliwość celowego wprowadzenia Zarządu LW Bogdanka w błąd, Spółka rozważy możliwość skierowania roszczeń przeciwko ATUT Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. w Cieszynie.

Jednocześnie, w stosunku do pracowników (zarówno Spółki jak i podmiotu zewnętrznego), którzy tego dnia nie dopełnili swoich obowiązków w zakresie przestrzegania przepisów BHP, zostaną wyciągnięte najsurowsze konsekwencje służbowe przewidziane w Kodeksie Pracy.