Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nieuczciwy przedsiębiorca zatrzymany. Oskarża się go o pranie brudnych pieniędzy

Autor: w dniu 2023-03-28

Policjanci z rybnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 49-latka podejrzanego o szereg przestępstw gospodarczych. 

Policjanci ustalili, że 49-latek, wraz z żoną prowadzili działalność gospodarczą w postaci spółek działających w branży budowlanej. W latach 2020-2022 spółki uczestniczyły w licznych, poważnych inwestycjach budowlanych pełniąc funkcję głównego wykonawcy. Od połowy 2022 roku firma należąca do mieszkańca powiatu rybnickiego przestała regulować swoje zobowiązania wobec podwykonawców i dostawców, pomimo faktu, że otrzymywała środki pieniężne od inwestorów.

Pranie brudnych pieniędzy? Zatrzymano przedsiębiorcę

15 marca 2023 roku, 49-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą rybnickiej komendy. Przedstawiono mu cztery zarzuty dotyczące przestępstw gospodarczych, między innymi oszustw, prania brudnych pieniędzy, przywłaszczenia, utrudniania zaspokojenia wielu wierzycieli.

Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku. Trwają czynności procesowe.

Szczegóły w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.