Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowe kierunki z Katowice Airport

Autor: w dniu 2024-03-06

Linie lotnicze Ryanair poszerzają swoją bazę w Katowicach o jeden dodatkowy samolot, co sprawia, że to kolejna maszyna tego operatora zbazowana w regionie, ale to nie wszystko. Wiadomo, że z Katowice Airport obsługiwane będą nowe kierunki.

We wtorek 5 marca 2024 r. w Katowice Airport odbyła się konferencja prasowa, podczas której linia Ryanair ogłosiła poszerzenie swojej bazy w Pyrzowicach o jeden dodatkowy samolot, zwiększając do trzech liczbę zbazowanych maszyn.

Nowe kierunki z Katowice Airport

Ryanair ogłosiła nowy rozkład lotów dla Katowice Airport. Znajdzie się w nim ponad 160 lotów tygodniowo na 20 trasach, w tym 5 nowych kierunków na lato – do Alicante, Bari, na Maltę, do Rzymu i Zadaru. Ryanair zbazuje też na Śląsku dodatkowy samolot:

-Pięć nowych tras. Sam się uśmiecham, bo to bardzo fajne trasy – Malta, Alicante (bardzo popularny kierunek) i po raz pierwszy 20 kierunków regularnych z Katowic oferuje Ryanair. Bardzo się cieszymy – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

Prezes Tomasik dodaje, że decyzje Ryanaira niosą za sobą sporo korzyści.

-Pamiętajmy, że Ryanair to nie tylko te trzy samoloty w ruchu regularnym, ale pięć w ruchu czarterowym i kilkaset miejsc pracy, które generuje współpraca z Ryanairem. Te samoloty są tu zbazowane, załogi rekrutowane też z naszego regionu. Wiele korzyści – nie tylko dla pasażerów, że mają nowe kierunki, dla regionu, że mamy nowe miejsca pracy, a dla portu, że będziemy mieli przychody, na to, by realizować nasze ambitne plany inwestycyjne  – mówi prezes Tomasik.

Nowe kierunki mają się przyczynić do pobicia rekordu obsłużonych pasażerów na lotnisku w Pyrzowicach. Szacunki mówią, że w tym roku ma to być ponad 6 milionów podróżnych.

Bilety na nowe połączenia Ryanaira są dostępne na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika.