Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowe mieszkania w Miasteczku Śląskim. Trwa nabór wniosków

Autor: w dniu 2024-03-18

Nowe mieszkania powstaną w Miasteczku Śląskim. Podpisano już stosowne umowy, a chętni na wynajem mogą już składać odpowiednie dokumenty. Do sprawy odnoszą się się przedstawiciele magistratu i MTBS.

Miasteczko Śląskie podpisało umowę z Międzygminnym Towarzystwem Budownictwa Społecznego w sprawie finansowania i najmu mieszkań, które powstaną przy ul. Białego. To pierwsza od dziesiątek lat, tego tupu inwestycja w mieście

-Rozpoczyna się nabór. Gmina go prowadzi, wspomagamy się wzajemnie i rozpoczniemy budowę pierwszego etapu, ponieważ cały projekt obejmuje 4 budynki po 15 mieszkań. Budynki są w ładnym miejscu Miasteczka, są trzykondygnacyjne, są garaże podziemne, ale są też miejsca parkingowe na zewnątrz, mała architektura, plac zabaw – mówi Piotr Skrabaczewski, prezes Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Tarnowskich Górach.

Nabór wniosków w ramach nowej inwestycji mieszkaniowej w Miasteczku Śląskim potrwa do końca kwietnia. Przedstawiciele magistratu podkreślają, że pierwsza od wielu lat inwestycja mieszkaniowa w Miasteczku Śląskim.

-Jedyne osiedle wielorodzinne, które w Miasteczku powstało, było związane z budową huty cynku. Praktycznie od momentu, gdy Miasteczko Śląskie odłączyło się od Tarnowskich Gór w 1995 roku, to żadna tego typu inwestycja nie powstała. Pierwszy etap to jest jeden blok, który będzie miał 15 mieszkań – te mieszkania są o zróżnicowanej powierzchni (od 38 do 75 metrów kwadratowych) – mówi Michał Skrzydło – Burmistrz Miasteczka Śląskiego.

Szczegóły dotyczące naboru wniosków opisane zostały na stronie Urzędu Miejskiego. Wypełnione i podpisane wnioski wraz z niezbędnymi załącznikami należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Miasteczku Śląskim ul. Rynek 8, pokój nr 1 albo w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Informacji dodatkowych w zakresie naboru wniosków udziela MTBS Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, tel. 32/380-90-06. Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się na stronie internetowej miasteczko-slaskie.pl.