Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowoczesny blok operacyjny w tarnogórskim szpitalu

Autor: w dniu 2023-02-21

Nowy blok operacyjny w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach został oficjalnie otwarty. 

W nieczynnej kuchni szpitalnej powstał nowoczesny blok operacyjny. W tarnogórskim szpitalu oficjalnie zakończono i oddano największą w ostatnich latach inwestycję.

Blok operacyjny w tarnogórskim szpitalu

Cztery nowe sale operacyjne z pomieszczeniami pomocniczymi, centralna sterylizatornia, pomieszczenia techniczne tam, gdzie kiedyś znajdowała się kuchnia – to wszystko zrobiono w ramach inwestycji.

-Pierwsze operacje planowane są w połowie marca. Na tę chwilę realizowane są już zadania części bloku, a mianowicie w zakresie sterylizacji. Sterylizacja została oddana pod koniec października, w miesiącu grudniu uruchomiliśmy ją. Poprawił się komfort pracy, a przede wszystkim spełniamy wymogi, które nałożył na nas powiatowy inspektor sanitarny – mówi Sebastian Grabowski, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Oprócz nowego bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni, powstał także pion komunikacyjny z windą szpitalną w celu usprawnienia przewozu łóżek z oddziałów bezpośrednio na blok operacyjny. To była największa inwestycja w ostatnich latach realizowana przez Powiat Tarnogórski

-Razem ze stacją trafo, która jest już po przetargu i za chwilę wejdzie w etap budowy, to jest kwota przekraczająca  23 miliony złotych. W sumie uzyskaliśmy tych dofinansowań 2 miliony na stację trafo i 6 milionów 319 tysięcy na blok operacyjny. Nasz udział to jest 15 milionów. Jak na warunki biednego, ziemskiego powiatu to naprawdę bardzo kosztowna inwestycja – podsumowuje Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski. Pierwsze operacje w nowym miejscu planowane są w drugi połowie marca.