Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oberschlesien z nowym klipem! „Czygo się tkną, zamieniają w złoto”

Autor: w dniu 2024-01-15

Zespół Obserschlesien na bieżąco informuje o podejmowanych przez siebie działaniach – album "IV" na winylu, kolejne koncerty, wideoklipy, spotkania z fanami. Z czym mogą teraz zapoznać się słuchacze?

"Spotkoł nos zaszczyt, coby nagrać utwór i klip jako trailer do nowyj ślonskij produkcje – filmu pełnometrażowego "Wojna 3.0″, kery ukoże się na srogiym ekranie. Tako propozycja to była do nos fest niyspodzianka i musielimy z niej skorzystać. Zoboczcie, jak to wyszło i posyłejcie dalij" – czytamy w mediach społecznościowych i na kanale youtube zespołu Obserschlesien.

Jak prezentuje się klip do tego utworu i jakie są wrażenia po pierwszych, mocnych uderzeniach? Ciarki na całym ciele, a oczom widzów ukazują się członkowie zespołu w wojskowych mundurach. Wszystko dzieje się bardzo dynamicznie. Producentem wideoklipu jest Stowarzyszenie Festiwal Historii Alternatywnej Andrzej Dolniak, nie sposób jednak patrzeć na opisywany materiał w oderwaniu od średniometrażowej produkcji pod tytułem "Wojna 3.0" opowiadającej o wojnie w Ukrainie:

Lider zespołu Oberschlesien wspomina pracę na planie.

-Niesamowita sprawa. To przeżycie i zaszczyt móc stworzyć muzykę jako trailer do filmu o wojnie, kręcić teledysk na poligonie. Wybuchy, czołgi, pełna kinowa produkcja – mówi, dzieląc się wrażeniami, Marcel Różanka.

Co na temat nowego wideoklipu sądzą fani? "Mocny kawałek!!! Oberschlesien! Durch na Foll"; "Zaskoczyliście❤️ Super numer temat tragiczny ale muza głosy i cała reszta mega poziom❤️ Paulina ❤️ Wszyscy ❤️"; "Robi wrażenie. Ciężko Was chopy rozpoznać w tych mundurach 🙂"; "Obery czygo się tkną zamieniają w złoto!".

Jak podoba się Wam najnowsza produkcja?

Zresztą lider zespołu Marcel Różanka podkreśla, że w ostatnim czasie muzycy biorą udział w wielu ważnych dla nich projektach. Jednym z nich jest utwór "Basztard", w którym muzycy formacji połączyli siły z Orkiestrą Reprezentacyjną Gminy Miasteczko Śląskie. Jak brzmi to połączenie? Wielu słuchaczy już się o tym przekonało, a tych, którzy jeszcze tego nie zrobili – zachęcamy do odsłuchu: