Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Od 6 lutego utrudnienia na Porcelanowej w Katowicach

Autor: w dniu 2024-02-05

Od jutra (6 lutego) na ulicy Porcelanowej w Katowicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Kolonia Amandy, będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. W ciągu dnia jezdnia ma być zawężona do jednego pasa, a ruchem będą kierować uprawnieni do tego pracownicy.

Wykonawca nowego układu drogowego, który powstaje w ramach inwestycji mieszkaniowej, rozpocznie 6 lutego roboty w rejonie skrzyżowania ulicy Porcelanowej z ulicą Kolonia Amandy. Roboty będą prowadzone w ciągu dnia, co będzie wiązało się z zawężeniem do jednego pasa jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Porcelanowej z ul. Kolonia Amandy. W tym czasie ruch będzie kierowany przez uprawnionych do tego pracowników. Nocą ruch będzie odbywać się całą szerokością jezdni. Ponadto na tym odcinku ma obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową układu drogowego w rejonie ul. Gospodarczej. Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań.

Pakiet inwestycji drogowych w ramach tego dofinansowania obejmuje ponadto: budowę układu drogowego w rejonie ul. Kalinowej i ul. Wilczewskiego, przedłużenia ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowy układ drogowy na os. Tysiąclecia, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Foto i źródło: Katowicka Agencja Wydawnicza