Odnaleźli ją w wannie. To kolejna ofiara czadu w regionie

Autor: w dniu 2026-04-14

Tlenek węgla jest śmiertelnie niebezpiecznym, niewidocznym i bezwonnym gazem. Służby interweniowały w jednym z mieszkań w województwie śląskim. Zmarła już kolejna osoba. Na ratunek było za późno. 

Odnaleźli ją w wannie. To kolejna ofiara czadu w regionie

To już czternasta ofiara tlenku węgla w tym sezonie grzewczym na Śląsku. Strażacy zostali wezwani do mieszkania przy Feliksa Nowowiejskiego w Częstochowie. Zgłoszenie wpłynęło do nich wczoraj rano, a dzwoniła starsza kobieta zaniepokojona brakiem kontaktu ze swoją wnuczką.

Zeznała służbom, ze stoi pod drzwiami jej mieszkania, dobija się – i nikt nie otwiera. Strażacy weszli do mieszkania, potem wyważyli zatrzaśnięte drzwi łazienki. Tu niestety znaleźli 34-latkę – kobieta leżała w wannie. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził jej zgon. Badanie powietrza wskazało wysokie stężenia tlenku węgla – co było przyczyną śmierci kobiety.