Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odszedł Piotr Kochanek. Zmarłego żegnają władze miasta i współpracownicy

Autor: w dniu 2023-12-11

Otwarty, serdeczny, pomocny – to tylko niektóre przymioty Piotra Kochanka, który w ostatnim czasie mierzył się ze śmiertelnie groźnym wrogiem. Niestety dziś już wiemy, że przegrał walkę. Wieloletni rzecznik prasowy siemianowickiego magistratu zmarł, co zostało potwierdzone na oficjalnej stronie UM.

Piotra Kochanka, rzecznika prasowego magistratu w Siemianowicach Śląskich – nie trzeba było nikomu przedstawiać. Był nie tylko świetnym rzecznikiem, ale także społecznikiem oraz muzykiem. Niestety, ostatnie miesiące nie były dla niego łatwe. Był to czas nierównej walki z ciężką chorobą, która okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem.

Odszedł Piotr Kochanek. Informację potwierdził Urząd Miasta

Informacja o odejściu Piotra Kochanka w pierwszej kolejności obiegła lokalne media. O tym, że stało się coś złego, można było wnioskować po czarno-białej szacie graficznej strony siemianowickiego magistratu, gdzie napisano, wspominając zmarłego:

Ostatni sms-es od Niego – długi rząd złożonych w modlitewnym geście dłoni… Tak błyskawicznie został skasowany, jak szybko się pojawił. Tak szybko zniknął, jak… Jak Piotr. Jeszcze kilka miesięcy temu, wszędzie Go było pełno. Nieodmiennie w pędzie. Stanowisko rzecznika Urzędu Miasta mocno wypełniało Jego czas, ale Piotr zawsze jeszcze go znalazł, aby angażować się w rozmaite akcje charytatywne. Jedną z nich była działalność w Fundacji Wolne Miejsce, gdzie składał w darze najcenniejsze godziny, te które większość z nas ma zarezerwowane dla najbliższych, przy wigilijnym stole, czy przy śniadaniu wielkanocnym. Jeśli tylko mógł, to pomagał. Nie w ramach akcji, ale tak po prostu, drugiemu człowiekowi. Jego wielką pasją była muzyka. Grał na basie, a jeśli w pracy czuł się jak przysłowiowa ryba w wodzie i cokolwiek robił, czynił to całym sobą, to kiedy dotykał strun i zatapiał się w rytmie razem z grupą przyjaciół z zespołu, wtedy dopiero widać było, jak bardzo jest szczęśliwy. Ale Jego najważniejsza rola była związana z rodziną. Był troskliwym tatą i kochającym mężem. Był też o nieodpartym uroku kolegą. Piotr, Piotr – ty złotousty chłopaku, królu elokwencji i zabawnych point, który przy każdej okazji potrafiłeś nas rozśmieszać do łez ! Teraz nasze oczy są pełne łez. Bez Ciebie… Dzisiaj, we wczesnych godzinach rannych, po ciężkiej chorobie, odszedł Piotr Kochanek, rzecznik Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia – czytamy w oficjalnym komunikacie siemianowickiego magistratu.

Piotr był bliski nie tylko kochającej rodzinie i urzędowym współpracownikom. Była to osoba równie ważna dla nas – dziennikarzy. Zawsze otwarty, pomocny i uśmiechnięty. Był wspierany wtedy, gdy toczył nierówną walkę.

Dziękuję, że jesteś – to ostatnia wiadomość jaką nasza reporterka otrzymała od Piotra Kochanka, rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. Byłego już rzecznika… bo znany nie tylko z naszej anteny Piotr… nad ranem przegrał nierówna walkę z ciężką chorobą. Był wyjątkowym człowiekiem: troskliwym tatą, kochającym mężem, oddanym przyjacielem, niepoprawnym optymistą, świetnym muzykiem i inspirującym społecznikiem. Jeszcze kilka miesięcy temu, wszędzie było go pełno… dziś pozostała trudna do zrozumienia pustka. Odszedł w wieku 45 lat.

Dołączamy się, jako Redakcja Radia Piekary, do wyrazów współczucia, które kierujemy do Rodziny i Najbliższych.