Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ogólnopolska akcja „Prędkość”. Dziś wzmożone kontrole w całym kraju

Autor: w dniu 2024-06-07

Policjanci prowadzą dzisiaj w całym kraju akcję "Prędkość", podczas której będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości. Na drogach należy spodziewać się tylko pomiarów "standardowych", ale także tych prowadzonych przez grupę SPEED.

Podczas działań policjanci sprawdzają prędkość pojazdów, jak informują policjanci, "zarówno statycznie, jak i dynamicznie, z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych".

W działania zaangażowani są przedstawiciele policyjnej grupy SPEED, których głównym zadaniem jest "przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości".

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – zaznaczają mundurowi – jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

"Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności" – apelują policjanci.