Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oko Bytomia będzie czuwało nad miastem

Autor: w dniu 2024-06-25

Oko Bytomia będzie czuwało nad miastem przy ulicy Korfanetego 21. Tak nazywa się najnowszy projekt Fundacji Inqubator Teatralny, która zachęca do dzielenia się Bytomiem. Do końca sierpnia czeka na zdjęcia mieszkańców przedstawiające ich ulubione miejsca w mieście. Następnie stworzy z nich mural, a raczej ogromny kolaż.

To od mieszkańców zależy jak będzie wyglądał. W Bytomiu powstanie nowy, co ważne czasowy, mural na ścianie kamienicy przy ul. Korfantego 21.

-To nie będzie tradycyjny mural. To będzie wielkoformatowy druk stworzony z mam nadzieję miliona zdjęć, które nadeślą nam mieszkańcy. Będzie to kolaż trochę odjechany, trochę szalony, który będzie takim realnym obrazem Bytomia tu i teraz. Czekamy na absolutnie każde zdjęcia. Czekamy na zdjęcia ulubionego warzywniaka,  sklepu, ławki, drzewa – wylicza Jagoda Stuła z Fundacji Inqubator Teatralny.

Zdjęciem, z którego powstanie wielkoformatowy kolaż, można się podzielić wchodząc na stronę internetową http://www.okobytomia.pl

Koordynatorzy czekają na nie do końca sierpnia. Wielkoformatowy kolaż na ścianie kamienicy zawiśnie w październiku. A Oko Bytomia – bo tak nazywa się projekt, będzie czuwało nad miastem przez rok.

–W mieście powstaje coraz więcej murali wykonywanych przez profesjonalistów na podstawie z góry określonego projektu. My chcemy pokazać Bytom tu i teraz, dlatego zbieramy zdjęcia mieszkańców, które prezentują ich osobiste spojrzenie na miasto. Zależy nam na małych, prywatnych Bytomiach, z których skrawków powstanie gigantyczny kolaż cyfrowy – mówi Marcin Musialik współkoordynator projektu z Fundacji Inqubator Teatralny.

Fot: UM Bytom