Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszustwo „na koronawirusa” w Bytomiu. Policja przestrzega

Autor: w dniu 2023-06-19

Oszuści kolejny raz dali o sobie znać. Tym razem wykorzystując metodę "na koronawirusa". Zadzwonili do dwóch seniorek informując, że ich synowie zachorowali na COVID-19 i są w bardzo ciężkim stanie…

Oszuści żerują na dobrym sercu starszych osób i na strachu o życie ich bliskich. Często grają na emocjach, płacząc, krzycząc oraz straszą poniesieniem sporych wydatków. W ten sposób wywierają presję, chcąc wymusić szybką reakcję.

Oszustwo "na koronawirusa". Ofiarami padły mieszkanki Bytomia

Tym razem złodzieje, podając się za lekarzy, wyłudzili pieniądze od dwóch mieszkanek Bytomia w wieku 84 i 86 lat. Podczas rozmowy telefonicznej wmówili seniorkom, że ich bliscy są ciężko chorzy na COVID-19 i konieczna jest droga terapia ratująca życie.

Pamiętajmy, że nikt nie może od nas żądać pieniędzy za leczenie chorego na Covid-19, leki czy diagnostykę. Chory jest leczony za darmo, więc nie dajmy się oszukać! Jeśli dzwoni do nas osoba, która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.