Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pętla indukcyjna ułatwieniem dla klientów piekarskiego urzędu

Autor: w dniu 2023-02-28

W budynku piekarskiego magistratu zamontowano pętlę indukcyjną. Pomaga w komunikacji osobom słabosłyszącym, które korzystają na co dzień z aparatów słuchowych. 

Rozwiązanie zostało wdrożone w budynku Urzędu Miasta Piekary Śląskie przy ulicy Bytomskiej 84. Ma być ułatwieniem, dzięki którym osoby z dysfunkcją słuchu będą mogły samodzielnie załatwić sprawy urzędowe.

Pętla indukcyjna ułatwieniem dla niedosłyszących

Pętla indukcyjna przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej. Użytkownik aparatu słuchowego słyszy czysty dźwięk, bezpośrednio z mikrofonu do którego mówi urzędnik. Aby skorzystać z pętli indukcyjnej, należy przełączyć aparat słuchowy na tryb indukcyjny (z trybu M na T). System jest bezobsługowy, nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, gdyż cewka odbiorcza jest wbudowana w aparat słuchowy.

Przenośna pętla indukcyjna jest wszechstronnym rozwiązaniem wspomagania słyszenia. Urządzenie w zależności od potrzeb może być przenoszone pomiędzy różnymi miejscami. Przeznaczona jest do komunikacji między dwoma osobami. Urządzenie jest wykonane z wytrzymałego tworzywa ABS, które zapewnia ochronę przed uszkodzeniem zintegrowanej jednostki sterującej. Zestaw zawiera mikrofon, wzmacniacz, antenę pętli słuchowej oraz system akumulatorów.