Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: 40-latek kolejny raz zatrzymany z narkotykami

Autor: w dniu 2023-10-30

Mężczyzna kilkukrotnie wchodził już w konflikt z wymiarem sprawiedliwości. Tym razem przez jakiś czas nie pojawi się "na mieście", bo trafił do aresztu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich ruszyli w pościg za kierowcą, który poruszał się pod prąd jedną z ulic miasta. Okazało się, że przewoził spore ilości narkotyków. Zresztą wcześniej też był zamieszany w przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna uciekał przed policją

W czwartek, 26 października policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego piekarskiej komendy patrolowali ulicę Armii Krajowej, kiedy zauważyli osobowego Forda, który poruszał się "pod prąd" ulicą Waculika.

Rozpoczął się policyjny pościg, jednak  mężczyzna siedzący za kierownicą nie zamierzał się zatrzymać i próbował uciekać. Na skrzyżowaniu ulic Waculika i Bazarowej wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Na niewiele się to zdało.

Mundurowi zatrzymali uciekiniera i poznali powód jego zachowania. Otóż okazało się, że miał reklamówkę, a w niej kilogram amfetaminy oraz blisko 100 gramów marihuany. To nie wszystko.

Ucieczka ze stacji paliw

Okazało się, że 40-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, nie mając ani prawa jazdy, ani polisy OC chwilę wcześniej spowodował kolizję na pobliskiej stacji benzynowej i uciekł z miejsca zdarzenia.

Piekarzanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze prokuratora. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna został zatrzymany z narkotykami. W ubiegłym miesiącu miał już spotkanie z policjantami, którzy znaleźli wówczas przy nim ponad 400 działek dilerskich narkotyków, o czym pisaliśmy poniżej:

Piekary Śląskie: mężczyzna ukrył się w piwnicy. Miał ku temu powody