Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Daj drugie życie świątecznej choince

Autor: w dniu 2023-01-03

Święta Bożego Narodzenia minęły, ale pozostały drzewka. Tym żywym można podarować drugie życie. Zakład Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich zachęca do dostarczania choinek.

Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. tak jak w latach poprzednich zachęca do oddania swojego świątecznego drzewka. Choinki można przekazać do PSZOK w siedzibie ZGK przy ul. Kotuchy 3, od 7.00 do 15.00 w dni robocze lub od 8.00 do 13.00 w soboty. Drzewka należy dostarczyć do 20 stycznia.

Daj drugie życie choince. Dostarcz ją do ZGK

Zanim dostarczy się świąteczne drzewko, należy je zahartować, wystawiając na korytarz umieszczając w innym, chłodnym miejscu. Ważne jest, aby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 170 cm. Przyjmowane będą tylko choinki w donicach z ziemią, nie zaś cięte czy ususzone. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka i ocenią jego system korzeniowy.

Choinkę należy regularnie podlewać, by zachowana była odpowiednia wilgotność w donicy. Największe szanse na utrzymanie się mają choinki, których system korzeniowy w donicy nie jest zbytnio uszkodzony i pomyślnie przejdą okres hartowania – czyli przystosowywania się do niższej temperatury, jaka czeka je na zewnątrz.

Choinki zostaną posadzone na terenie miasta.

Źródło i zdjęcie: UM Piekary Śląskie