Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: podpisano umowę o partnerstwie

Autor: w dniu 2023-05-02

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie podpisała umowę o partnerstwie i wzajemnej współpracy z przedstawicielami delegacji francuskiej – Komitetem Partnerstwa Europejskiego Regionu Fronsadais. 

Przedstawiciele strony francuskiej przyjechali dziś do Piekar Śląskich w ramach rewizyty. Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich. W akcie podpisania dokumentu Radę Miasta Piekary Śląskie reprezentował Tomasz Wesołowski – jej Przewodniczący.

Umowa o partnerstwie podpisana

Przed aktem złożenia podpisów Urszula Gawlik – Naczelnik w Kancelarii Prezydenta Miasta wygłosiła, w języku francuskim, prelekcję o Piekarach Śląskich. Podpisanie umowy o partnerstwie i wzajemnej współpracy stało się z kolei, jak podkreślają przedstawiciele miasta, naturalną konsekwencją sygnowanego 28 listopada 2022 roku listu intencyjnego. Jej główne cele to:

  • umocnienie więzi przyjaźni i współpracy, wzmocnienia przyjacielskich relacji w zakresie gospodarki, nauki, kultury, oświaty, sportu i turystyki,
  • stwarzanie korzystnych warunków do rozwoju wzajemnych kontaktów pomiędzy mieszkańcami, przedsiębiorcami, instytucjami i organizacjami działającymi na terenie miasta Piekary Śląskie i Regionu Fronsadais.

Umowę w imieniu delegacji francuskiej podpisał Joel Caurazze – Przewodniczący Komitetu Partnerstwa Europejskiego Regionu Fronsadais. Goście z Francji, przy okazji swojego pobytu w Piekarach Śląskich, zwiedzą najciekawsze miejsca oraz instytucje w mieście, a także poza nim.