Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Potrącenie na Bytomskiej

Autor: w dniu 2023-07-06

Czwartkowe popołudnie było czasem, kiedy na drogach Piekar Śląskich doszło aż do dwóch potrąceń pieszych na przeznaczonych dla nich, oznakowanych przejściach. 

Pierwsze z opisywanych zdarzeń miało miejsce przed godziną 14.00 na ulicy Skłodowskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Brzechwy. Policjanci podawali wówczas, że z poczynionych przez nich ustaleń wynika, iż potrącona została 73-letnia kobieta, którą zabrano do szpitala na dalsze badania.

Fot. KMP Piekary Śląskie

Niestety około godziny 18.00 na ulicy Bytomskiej miało miejsce kolejne potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych.
-Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letnia kierująca Volkswagenem potrąciła, na oznakowanym przejściu dla pieszych, 71-letniego piekarzanina. Mężczyzna trafił do szpitala na dalsze badania. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci – opisuje zdarzenie mł. asp. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich
Warto tutaj odnotować, że apel o ostrożność powinien trafić w przypadku takich zdarzeń zarówno do kierujących pojazdami, jak i do pieszych. Wszyscy korzystający z drogi, co wielokrotnie podkreślali dotąd policjanci, powinni być szczególnie uważni, zbliżając się do oznakowanego przejścia, gdzie niezmotoryzowani przechodzą przez drogę. Przedstawiciele obu grup są zatem zobowiązani do wzajemnego obserwowania się i śledzenia swoich ruchow, aby nie dochodziło do niebezpiecznych zajść, które niejednokrotnie mogą zakończyć się pobytem w szpitalu, a nawet – w niektórych przypadkach – śmiercią.