Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: W mieście działa SMS-owy System Informowania Mieszkańców

Autor: w dniu 2023-10-05

Urząd Miasta Piekary Śląskie prowadzi specjalny serwis SMS, dzięki któremu mieszkańcom bezpłatnie przekazywane są najświeższe informacje o mieście.

Najważniejszym celem miejskiego systemu informowania poprzez SMS jest poprawa bezpieczeństwa poprzez szybki i skuteczny proces informowania o zagrożeniach (np. niebezpiecznych sytuacjach pogodowych, awariach energetycznych, gazowniczych lub wodociągowych). Na bieżąco wysyłane są komunikaty o wszelkich wydarzeniach kulturalnych i sportowych w mieście oraz wiele innych przydatnych informacji (np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp.). Jest to nowoczesna forma komunikacji z mieszkańcami, która pozwala na przekazywania informacji w szybki i prosty sposób.

SMS-owy System Informowania Mieszkańców w Piekarach Śląskich

Aby otrzymywać najświeższe informacje w postaci wiadomości SMS, należy zarejestrować się w bezpłatnym serwisie miasta wysyłając SMS ze słowem kluczowym pod nr tel: 503 340 503.

Osoby, które są zainteresowane tym, co aktualnie dzieje się na piekarskich drogach (np. gdzie obecnie przeprowadzane są remont lub które drogi są nieprzejezdne), powinny wysłać sms o treści piekarykierowca. Wszystkie ostrzeżenia (w tym informacje o awariach, ostrzeżenia meteorologiczne itp.) wysyłane są do tych, którzy wyślą wiadomość o treści piekaryostrzezenia. Zainteresowani ogłoszeniami i informacjami z Urzędu Miasta powinny wysłać sms o treści piekaryurzad. Informacje sportowe można otrzymać po wysłaniu sms-a o treści piekarysport, a powiadomienia o wydarzeniach kulturalnych po wysłaniu sms-a o treści piekarykultura.

By zrezygnować z usługi  należy ponownie wysłać sms na numer 503 340 503 ze słowem kluczowym.

Koszt jednego wysłanego sms-a jest naliczany według taryfy operatora. Wszystkie późniejsze informacje otrzymywane z serwisu informacyjnego Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich są bezpłatne.