Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie z kolejnymi pieniędzmi na inwestycje drogowe

Autor: w dniu 2023-10-05

Miasto Piekary Śląskie uzyskuje kolejne środki zewnętrzne na rzecz kluczowych inwestycji. Tym razem pozyskano, dzięki wsparciu senator Doroty Tobiszowskiej, pieniądze na rzecz modernizacji ulic Kotuchy i Roździeńskiego.

Miasto Piekary Śląskie otrzymało w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja siódma – Rozwój Inwestycji Strategicznych kwotę 11.270.000 zł z przeznaczeniem na modernizację dróg ulicy Franciszka Kotuchy i Walentego Roździeńskiego. Szczegóły zostały omówione podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

-Kolejne środki finansowe. Tym razem to kwota 11.270.000 złotych. Środki te pochodzą z rządowego programu. Są przeznaczone na modernizację dróg – ulic Kotuchy i Roździeńskiego. Nie byłoby tych środków finansowych, gdyby nie współpraca z panią prezydent – podkreśliła senator RP Dorota Tobiszowska.

 

Władze miasta nie ukrywają, że sięgają po kolejne środki zewnętrzne przeznaczone na rzecz kluczowych działań. Te przeznaczane są zarówno na inwestycje kluczowe dla miasta, ale także miejscowości ościennych.

-Sto milionów złotych zasiliło budżet miasta Piekary Śląskie, ale kolejne 11 milionów z radością przyjmujemy na potrzeby infrastrukturalne – ulica Kotuchy, ulica Roździeńskiego – biegnące przez dzielnicę, która wymaga rewitalizacji, w której wiele zostało uczynione, ale remont gruntowny tych dróg poprawi nie tylko komunikację wewnątrz Piekar Śląskich. Są to drogi, które stanowią oś komunikacyjną pomiędzy Zagłębiem a Bytomiem – my leżymy pośrodku – dlatego jest to inwestycja, z której skorzystają mieszkańcy miast ościennych i to nas bardzo cieszy – podkreśliła w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Prezydent Sława Umińska-Duraj zaznacza, że współpraca z senator Dorotą Tobiszowską jest podejmowana ponad podziałami, które niejednokrotnie widoczne są na polskiej scenie politycznej.

-Drodzy Państwo, cieszę się ogromnie, bo te środki zaczęły płynąć do Miasta Piekary Śląskie z chwilą nawiązania współpracy z panią senator – nie zważając na podziały polityczne, poglądy, nie wdając się w te wszystkie swary – podkreśliła w trakcie spotkania z dziennikarzami prezydent Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Inwestycje drogowe to nie wszystko, bo środki udaje się pozyskać też na inne zadania. Chodzi tu między innymi o instytucje kulturalne czy zabytki sakralne.

Do tej pory dzięki wsparciu senator Doroty Tobiszowskiej miasto uzyskało kwotę ponad 100 milionów złotych. Tylko na inwestycje drogowe pozyskano: z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg – 1.070.372,00 w tym: Budowa drogi ul. Ceramiki – 555.000,00 zł, Budowa połączenia drogowego ul. Powstańców Warszawskich – 515.372,00 zł, budowa sygnalizacji świetlnej ul.Jana Pawła II, Śląska, Maczka – 187.078,40 zł.

Polski Ład – I edycja Budowa dróg: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa, Radzionkowska, Cicha, Darwina, Jasna, Kawalca – 24.023.214,54 zł.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Budowa połączenia pieszo-rowerowego w rejonie DW 911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej oraz budowa sygnalizacji świetlnych na terenie Piekar Śląskich"- część 1- budowa połączenia pieszo-rowerowego oraz Budowa połączenia pieszo-rowerowego w rejonie DW 911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej oraz budowa sygnalizacji świetlnych na terenie Piekar Śląskich"- część 2 – budowa sygnalizacji świetlnych (Roździeńskiego – Bednorza, DK94 – Bednorza – Harcerska, DW911 -Pod Lipami) – 15.622.218,74 zł.

– Większość inwestycji jest już w zaawansowanym stanie realizacji. Żadna złotówka nie zostanie zmarnowana – każda będzie pracować dla mieszkańców Piekar Śląskich. Jeśli będę miała możliwość – w kolejnej kadencji będę wspierać Was w dalszym rozwoju miasta – mówi senator Dorota Tobiszowska