Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pierwszy w Polsce przystanek WOŚP został oficjalnie odsłonięty przed PKM Świerklaniec

Autor: w dniu 2024-03-07

Są ronda, place, ulice a nawet szkoła imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od środy jest także pierwszy w Polsce przystanek WOŚP. Odsłonięcie symbolicznego słupka przystankowego odbyło się przed PKM Świerklaniec. Bo właśnie ten przewoźnik wylicytował go na tegorocznej aukcji.

Jedni licytują ławki parkowe, inni spotkania z ciekawymi ludźmi, jeszcze inni… przystanki autobusowe. Taki właśnie element infrastruktury jest już na terenie PKM-u Świerklaniec.

-Chyba pierwszy w Polsce przystanek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oklejony w charakterystyczne barwy. Przystanek, który osobiście – że tak powiem – wylicytowaliśmy na aukcjach, które były na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku. Trzeba oddać, że jest to największa akcja społeczna w Polsce i warta jest wsparcia, promocji. Nasze zaangażowanie wyrażamy w ten właśnie sposób. Mimo że walka była zacięta, udało się nam ją wygrać – mówi Piotr Rachwalski, prezes PKM Świerklaniec.

Aukcję WOŚP, w ramach której licytowany był słupek przystankowy, zainaugurowała spółka Serwis GZM – dodaje jej rzeczniczka Katarzyna Odrowska.

-To jest tak, że w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każda firma czy każda osoba fizyczna daje to, co ma najlepszego. My mamy słupki przystankowe metropolitalne. Pomyśleliśmy, że ten słupek jest wyjątkowy, może być w malowaniu WOŚP-u i może być początkiem przyszłych przystanków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi Odrowska.

Przystanek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed PKM Świerklaniec jest symboliczny. Wkrótce do niego dołączy ławeczka – tak, aby każdy mógł w tym miejscu przystanąć i odpocząć.