Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piesza ledwo uniknęła potrącenia. Sytuację zarejestrowała kamera

Autor: w dniu 2023-09-14

Policjanci mikołowskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji, do jakiej doszło na mikołowskim odcinku "wiślanki".

Do bardzo groźnej sytuacji doszło, gdy na oznakowane przejście na pieszych weszli, prowadząc swoje rowery, kobieta i mężczyzna. Kierowca auta jadącego prawym pasem zatrzymał się, zaś jadący lewym opel o mało co nie potrącił pieszej.

O krok od potrącenia na "wiślance"

Do wyjątkowo groźnego incydentu doszło w poniedziałek, 11 września około godziny 19.00 na DK81 w Mikołowie – na pasie w kierunku Żor.

Do policji dotarło nagranie, na którym widać, jak samochód jadący prawym pasem zatrzymuje się przed oznakowanym przejściem, by przepuścić przechodniów, którzy prowadzili swoje rowery. W pewnym momencie mężczyzna krzyczy do kobiety, by ostrzec ją przed jadącym lewym pasem Oplem. Piesza zdołała w ostatniej chwili cofnąć się, dzięki czemu uniknęła potrącenia. Sprawcy wykroczenia drogowego grozi wysoka grzywna, a poniżej materiał wideo ukazujący zaistniałą sytuację:

 

Zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, o czym przypominają policjanci, to jedna z najważniejszych zasad ruchu drogowego w aspekcie bezpieczeństwa pieszych. 
Każda, nawet najmniejsza chwila nieuwagi może doprowadzić do różnych, poważnych w skutkach sytuacji. Incydent na DK81 mógł zakończyć się tragedią.
-Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych o respektowanie obowiązujących reguł, wzmożoną czujność oraz szczególną uwagę w rejonach oznakowanych przejść! – apelują mundurowi