Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pietrzykowski: Postawienie pod znakiem zapytania tak gigantycznego wsparcia rozwojowego pokazuje, na jak fałszywych przesłankach polityka konfrontacji z Unią Europejską była budowana

Autor: w dniu 2023-01-02

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary prof. Tomasz Pietrzykowski – prorektor Uniwersytetu Śląskiego. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o minionym roku, nadziejach na właśnie rozpoczęty, polskiej polityce, pieniądzach unijnych dla regionu i roku wyborczym.

-To, że pod znakiem zapytania stanęły fundusze unijne, które były w dużej mierze paliwem rozwojowym przez ostatnie kilkanaście lat. W tej chwili mają to być największe fundusze unijne dla naszego regionu, jakie kiedykolwiek dostaliśmy. Postawienie pod znakiem zapytania tak gigantycznego wsparcia rozwojowego pokazuje, na jak fałszywych przesłankach polityka konfrontacji z Unią Europejską była budowana – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, prorektor Uniwersytetu Śląskiego.