Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijani kierowcy i rowerzyści zatrzymani w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-07-17

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich podsumowali sobotę na drogach miasta, kiedy zatrzymano pięć osób prowadzących swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. 

Pomimo wysokich mandatów wielu kierowców nadal decyduje się na jazdę autem po spożyciu alkoholu. Policja w Piekarach podsumowała wydarzenia z ostatniej soboty na drogach miasta.

Pijani kierowcy w Piekarach Śląskich

Według raportu z dnia 15 lipca policjanci zatrzymali aż 5 uczestników ruchu drogowego, u których badanie alkomatem wykazało, iż byli oni pod wpływem alkoholu. Najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn był kierujący Seatem 54-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. W trakcie porannej kontroli wykryto u niego niecałe pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali również w godzinach popołudniowych dwóch innych kierowców. Pierwszym z nich był kierujący volkswagenem, a w godzinach wieczornych około godziny 20:00 na ulicy Tarnogórskiej zatrzymany do kontroli został 61-letni piekarzanin, który kierował Peugeotem w stanie nietrzeźwości. Wszystkim mężczyznom zostało odebrane prawo jazdy, a ich sprawami zajmie się sąd, który zdecyduje o ich dalszych losach. Policjanci zatrzymali również dwóch rowerzystów, którzy wsiedli na rower po spożyciu alkoholu, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Tego, którego zatrzymano na ulicy Armii Krajowej policjanci ukarali mandatem w wysokości 1000 zł. Następnie, zaledwie pół godziny od wspomnianej kontroli, na ulicy Pod Lipami zatrzymano kolejnego, tym razem 67-letniego kierującego rowerem mieszkańca Bytomia. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Przypomnijmy, że rowerzystą poruszającym się po drogach w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości od 500 zł do nawet 5000 zł, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. W przypadku kierowców za jazdę po wypiciu alkoholu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat lub grzywna w wysokości od 2500 zł do nawet 30.000 złotych. Warto jednak pamiętać, że prowadząc pojazd, nie odpowiadamy tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

Opracował: Filip Sajdak