Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pirat drogowy w Rudzie Śląskiej [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-02-23

Szaleństwo drogowe uchwycone na kamerce internetowej. Na nagraniu uchwycono kierowcę, który miał za nic obowiązujące dziś przepisy. 

Użytkownicy dróg niejednokrotnie zapisują przy pomocy kamer różne, groźne sytuacje. Tak było w przypadku zdarzenia, do którego doszło w Rudzie Śląskiej. Temu kierowcy naliczono 29 punktów karnych, a wysokość potencjalnego mandatu przyprawia o zawrót głowy.

Pirat drogowy miał za nic przepisy

Na drodze nie ma miejsca na brawurę, agresję, ignorancję i łamanie przepisów. Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i zarejestrowane nagrania niebezpiecznych zachowań przesyłają na przygotowaną do tego skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Dzięki jednemu z takich nagrań policjanci z Rudy Śląskiej ustalili 40-letniego mieszkańca tego miasta, który pomylił drogę z torem wyścigowym. Na ulicy 1 Maja mężczyzna kierujący oplem zmieniał pasy ruchu bez sygnalizowania tego kierunkowskazem, wyprzedzał na powierzchni wyłączonej i bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, czym zmusił kierującego autobusem do hamowania, powodując tym samym poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Mundurowi naliczyli 40-latkowi w sumie 29 punktów karnych i skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi teraz do 30 tysięcy złotych grzywny.

Źródło: KMP Ruda Śląska