Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podpalenie kamienicy w Chorzowie. Zatrzymano 23-latkę

Autor: w dniu 2023-06-30

Gęsty dym wydobywał się z okien jednej z chorzowskich kamienic. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby. Koniecznością stało się ewakuowanie 20 osób. Zatrzymano kobietę, która przyznała się do podpalenia. 

W miniony wtorek policjanci z Chorzowa zostali skierowani do awanturującej się kobiety. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że będą mieć do czynienia z jeszcze inną, groźną sytuacją. Z okien jednego z mieszkań wydobywał się gęsty dym.

Podpalenie kamienicy w Chorzowie

Obecni na miejscu mł. asp. Wiesław Panek oraz st. sierż. Daniel Ochmann wbiegli do kamienicy, aby sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że dwa mieszkania zajęte są ogniem i istnieje zagrożenie wybuchu znajdującej się tam butli z gazem.

Fot. KMP Chorzów

Policjanci poprosili o pilne wsparcie straży pożarnej i rozpoczęli, jeszcze przed przyjazdem strażaków, ewakuację mieszkańców. Łącznie z budynku wydostało się 20 osób. Wśród nich znajdowało się aż 8 dzieci w różnym wieku. Najmłodsze z nich wynieśli na rękach. Po przybyciu strażaków policjanci wrócili do budynku, aby wspólnie z nimi ewakuować z jednego z mieszkań dwa duże psy. Na szczęście, dzięki szybkim działaniom ratunkowym, nikt nie ucierpiał.

W takcie akcji gaśniczej na miejscu pojawiła się kobieta, której dotyczyło zgłoszenie. 23-letnia mieszkanka kamienicy powiedziała policjantom, że celowo podpaliła mieszkania i żałuje, że nikomu nic się nie stało. Została zatrzymana. Wczoraj sąd zdecydował o jej tymczasowym areszcie.

Za sprowadzenie zagrożenia zdrowia i życia wielu osób grozi jej do 10 lat więzienia.