Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Siemianowice Śląskie: Podróbki przejęte przez policjantów. Straty to kilkadziesiąt tysięcy złotych

Autor: w dniu 2022-12-19

Policjanci z Siemianowic Śląskich zabezpieczyli towar z naniesionymi podrobionymi znakami towarowymi znanego producenta telefonów komórkowych. Dzięki temu kilka tysięcy podróbek nie trafi na rynek. Właścicielowi nielegalnego towaru za wprowadzenie do obrotu podrobionego towaru grozi kara nawet 2 lat więzienia.

O tym, że na terenie Siemianowic prowadzona jest działalność gospodarcza, której właściciel wprowadza do obrotu podrobiony towar, siemianowickich policjantów powiadomili śledczy z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To właśnie oni wpadli na trop przestępczego procederu polegającego na stałym wprowadzaniu za pośrednictwem internetu do obrotu sprzętu elektronicznego oraz akcesoriów sygnowanych znakiem znanego producenta.

Pokrzywdzony podmiot złożył wniosek o ściganie sprawcy tego przestępstwa określonego w Ustawie Prawo własności przemysłowej. Siemianowiccy policjanci w firmie zabezpieczyli ponad 2500 sztuk silikonowych etui, na których było naniesione logo producenta oraz ponad 150 sztuk kabli do ładowarek do telefonów komórkowych tegoż producenta – czytamy na stronie internetowej siemianowickiej policji.

Straty, jakie poniósł producent z tytułu sprzedaży podrobionych artykułów, z pewnością wyniosą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładna kwota będzie jednak znana po oszacowaniu ich przez pokrzywdzonego. Dopiero wtedy właściciel firmy usłyszy zarzut za popełnione przestępstwo wprowadzania do obrotu podrobionych artykułów. Grożą za to nawet 2 lata więzienia.