Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podróżowała z dzieckiem, choć była pijana. Uderzyła autem w słup

Autor: w dniu 2023-03-20

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim zajmują się sprawą zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie. Doszło tam do kolizji. Za kierownicą rozbitego auta siedziała pijana kobieta. 

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego otrzymali w sobotę, tuż po godzinie 20.00, zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Lubomi na ulicy Mickiewicza. Obecnie znane są szczegóły.

Auto uderzyło w słup. W środku dziecko

Policjanci z wodzisławskiej drogówki, kiedy już przyjechali na miejsce, ustalili, iż kierująca peugeotem 35-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, z nieznanych przyczyn zjechała na prawe pobocze, następnie uderzyła w słup energetyczny. Kobieta podróżowała z 10-letnią córką. Dziewczynka siedziała na tylnej kanapie i nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Została zabrana przez ratownictwo medyczne do szpitala. Jak się okazało, nie odniosła ona poważniejszych obrażeń ciała.

Fot. KPP Wodzisław Śląski

Kierująca z ponad dwoma promilami

Kierującą kobietę policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, iż miała ona w organizmie ponad dwa promile. Kobieta została zatrzymana, elektronicznie mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Odpowie za prowadzenie pojazdu, znajdując się w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie kolizji drogowej. 35-latce grozi kara więzienia do lat 2. O jej nieodpowiedzialnym zachowaniu policjanci powiadomią sąd rodzinny.

Źródło i zdjęcie: KPP Wodzisław Śląski