Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podwórkowy MopsikoBus na trasie

Autor: w dniu 2024-07-01

Dzieci będą miały okazję do tego, by beztrosko spędzić czas na terenie miasta. Rozrywkę zapewni im… MopsikoBus. Co znajduje się w tym wyjątkowym pojeździe i co zwiastuje jego przyjazd?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu po raz kolejny organizuje wakacyjne atrakcje dla dzieci, w tym animacje, zajęcia sportowe i warsztaty edukacyjne. W lipcu i sierpniu MopsikoBus dotrze do siedmiu miejsc na terenie miasta. Pierwszy kurs wyruszy już 1 lipca.

– Z myślą o dzieciakach, które spędzają wakacje w mieście zaplanowaliśmy szereg atrakcji. MopsikoBus dotrze na place zabaw oraz parki oddalone od centrum miasta. Nasza objazdowa świetlica będzie wypełniona animatorami, którzy będą zachęcać dzieci do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wspólne zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty edukacyjne, poczęstunek, a wszystko to na świeżym powietrzu.

– Zapraszamy dzieci i rodziców, to także doskonała okazja do rodzinnej integracji. Do realizacji tegorocznej edycji festynów zaprosiliśmy m.in.: straż pożarną, policję, a to oznacza, że będziemy także edukować najmłodszych jak bezpiecznie spędzać wakacje. Jest z nami Teatr Zagłębia, zagra Sosnowiecka Orkiestra Dęta, odwiedzi nas piłkarskie Zagłębie. Dodatkową atrakcją będzie zabytkowy autobus, dostępny również do zwiedzania – wylicza Monika Holewa, pełnomocniczka prezydenta ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Wszystkie atrakcje przewidziane w terminach podanych poniżej będą odbywać się w godz. 12.00-15.00.

Rozkład Jazdy MopsikoBusa

1 lipca – Plac zabaw w obszarze Porąbki przy ulicy Wiejskiej,

8 lipca – Park z Kamieniem przy ul. Baczyńskiego, wjazd od ulicy Szosowej,

15 lipca – Zagórze plac zabaw przy ul. Dmowskiego,

22 lipca – Plac zabaw w rejonie Niwki przy basenie (wjazd od ulicy Wojska Polskiego),

5 sierpnia – Plac zabaw w rejonie Juliusza przy zbiegu ulic Spadochroniarzy i Obrońców Westerplatte,

19 sierpnia – Park im. Wandy Malczewskiej – wjazd od ulicy Dobrzańskiego w rejonie Klimontów,

26 sierpnia – Park im. Jacka Kuronia na Kazimierzu – parking przy wejściu do parku.

Partnerami projektu są Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Sosnowcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Ponadto w tym roku projekt socjalny będzie wspomagany międzynarodowym projektem Weldi, współfinansowanym z funduszy europejskich w ramach projektu Urbact, którego celem jest wypracowanie modelu polityki miasta Sosnowiec wobec migrantów – dodaje Monika Holewa.