Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci z Katowic uratowali wyziębionego psa

Autor: w dniu 2023-12-12

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, pełniąc służbę w rejonie wschodniej granicy Polski, uratowali psa przed wyziębieniem. Zabrali go do radiowozu, ogrzali, nakarmili i nawiązali kontakt ze schroniskiem.

Od wielu miesięcy, w związku z wojną na Ukrainie, śląscy policjanci wspierają mundurowych z Podlasia i wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców ze wschodniej Polski. Obecnie na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce, służbę pełnią policjanci III Kompani Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy wielokrotnie wspomagali również w służbie katowickich policjantów, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Śląska.

Uratowali wyziębionego psa w trakcie służby

Tym razem pomocy potrzebował psiak, który w centrum Hajnówki, przy solidnym mrozie, leżał w pryzmie śniegu. Wymagał pomocy, trząsł się z zimna i był zdezorientowany. Policjanci zabrali go ze sobą do radiowozu, ogrzali, nakarmili i skontaktowali się ze Schroniskiem "Ciapek" w Hajnówce. Piesek został przekazany pod fachową opiekę, a już po 2 godzinach zostali odnalezieni właściciele, którzy odebrali uciekiniera.

Fot. KMP Katowice

Policjanci apelują, by w czasie, gdy panują niskie temperatury, nie być obojętnym na los zwierząt. Apelują, by w momencie, gdy widzimy zwierzę, które wymaga udzielenia pomocy – wezwać odpowiednie służby. Można zadzwonić na telefon alarmowy 112 lub do:

  • Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Katowicach (tel. 781 566 115);
  • Leśnego Pogotowia w Mikołowie (tel. 605 100 179).

Jeżeli pomocy wymaga dzikie (leśne) zwierzę, najlepiej skontaktować się z Nadleśnictwem Katowice (tel. 32 252 51 41).

Piekary Śląskie: Pies wyrzucony z okna? Czy ktoś za to odpowie?